150 مدرسه‌ی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افتتاح شد

در اولین ماه سال تحصیلی جدید، تعداد 150 مدرسه‌ی برکت توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش دبیرخانه‌ی شورای فرهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و در ادامه‌ی اقدامات انجام‌شده در راستای ارتقای عدالت آموزشی، در اولین ماه سال تحصیلی 1401 و با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری، رییس هیأت امنا و سرپرست ستاد اجرایی، تعداد ۱۵۰ مدرسه‌ی برکت با 582 کلاس درس در ۱۴ استان کشور افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

با افتتاح و بهره‌برداری از این ۱۵۰ مدرسه، تعداد مدارس احداث‌شده از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به ۱۹۵۰ مدرسه رسید.

رییس دفتر مقام معظم رهبری در این مراسم ضمن تبریک ولادت پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار داشت: اخلاق نیکو، منش، روش و رفتار رسول‌الله(ص) بایستی الگوی همه‌ی ما باشد، افتخار ما پیروی از شیعه‌ی جعفری است.

ایشان خاطرنشان کرد: از مدیران ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بابت خدمات گسترده و فراوان‌شان در راستای محرومیت‌زدایی در کشور ممنون و سپاس‌گزارم.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز در این مراسم گفت: ستاد اجرایی در گلوگاه‌های مختلفی که مأموریت پیدا می‌کند ورود کرده و سعی می‌کند انجام وظیفه کند.

دکتر عارف نوروزی با تشریح جزییات این رویداد افزود: با افتتاح و بهره‌برداری از ۱۵۰ مدرسه‌ی برکت با ۵۸۲ کلاس درس، ۱۴۵۰۰ دانش‌آموز در ۱۴ استان و ۶۴ شهرستان کشور از امسال در مدارس جدید تحصیل می‌کنند. وی افزود: برای ساخت این مدارس ۵ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری مشترک شده است.

دکتر نوروزی تصریح کرد: از ۲۷۰۰ مدرسه‌ای که تعهد کرده‌ایم، فقط ساخت ۷۵۰ مدرسه باقی مانده است که ان‌شاءالله تا پایان تابستان سال آینده تحویل وزارت آموزش و پرورش خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش همکارنم در بنیاد برکت، تمام مدارس کپری و مدارس غیراستاندارد برچیده خواهند شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *