افتتاح بزرگ‌ترین بیمارستان سیار ایران توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)

صبح روز سه‌شنبه ۱۹ اسفند در مراسمی با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، معاونان وزارت بهداشت، مدیران عامل بنیادهای احسان و برکت و گروه اقتصادی تدبیر در مجموعه مصلی تهران، بزرگ‌ترین و مجهزترین بیمارستان متحرّک کشور رونمایی و افتتاح شد.
دکتر محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) دراین مراسم گفت:با توجه به حادثه‌خیز بودن کشور و احتمال وقوع سیل و زلزله می‌طلبید که امکانات به‌روز سیّاری را دراختیار داشته باشیم تا بتوانیم به سرعت به مردم خدمت‌رسانی پزشکی و درمانی کنیم.

وی درخصوص امکانات این بیمارستان سیّار گفت: این بیمارستان دارای ۹۹ تخت بستری، دو اتاق عمل و جراحی،اتاق زایمان، دستگاه سونوگرافی، ماموگرافی، اورژانس، داروخانه و همه تجهیزات یک بیمارستان تخصّصی است.

وی با بیان این‌که این بیمارستان در مواقع بروز حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی به سرعت در محل وقوع حاضر شده و خدمات می‌دهد، افزود: این بیمارستان مجهز به امکان تله مدیسین و دوراپزشکی است و می‌تواند ازطریق اتصال به دیتا سنتر سامانه ۴۰۳۰ خدمات فوق تخصصی را از بیمارستان‌های مادر دریافت کند.

مخبر با بیان این‌که حداقل به ۱۰ بیمارستان دیگر با این ظرفیت نیاز داریم که در مناطق مختلف مستقر و به سرعت به داد مردم برسند، گفت: همه‌ی امکانات بیمارستان آماده و مانند این است که ظرف مدت کوتاهی بیمارستانی را از تهران به نقاط دیگر ببرید.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه دارای ۱۴ تیپ بیمارستانی و درمانی به وسعت ۳۰۰۰مترمربع است وتا ۴ روز بدون احتیاج به برق و شارژ مجدد خدمات ارایه می‌کند و قابلیت جمع‌شوندگی و استقرار طی ۳ روز را دارد و با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیاردتومانی ستاد اجرایی ساخته شده است.

مخبر با بیان اینکه قیمت ساخت این بیمارستان یک‌سوم مشابه خارجی تمام شده، افزود: این بیمارستان از نظر کیفیت ، قیمت تمام شده و ارایه خدمات قابل مقایسه با نمونه‌ی خارجی نیست.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: بسیاری از تجهیزاتی که در این بیمارستان به کار برده شده است آمادگی و قابلیت ثبت اختراع دارد و جوانان نخبه دانش‌بنیان در این زمینه تلاش فراوانی کردند.

مخبر ادامه داد: با ارزیابی این بیمارستان و تجهیز شدن آن می‌توانیم تعداد بیشتری از این بیمارستان‌ها را احداث کنیم .

مخبر افزود: همان‌طور که همه‌ی بیمارستان‌ها بخشی برای بیماران کرونایی دارند این بیمارستان نیز بخش و آزمایشگاه‌هایی برای بیماران کرونا دارد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) درخصوص نخستین واکسن ایرانی کرونا گفت:به ملّت ایران قول می‌دهم ظرف ٢ ماه آینده چیزی به اسم دغدغه واکسن در کشور وجود نخواهد داشت.