معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مطرح کرد: تولّد ۸۰۰ فرزند دختر و پسر با حمایت از زوج‌های نابارور

سید مصطفی سیّد هاشمی، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و رییس هیأت مدیره‌ی بنیاد ۱۵ خرداد صبح سه‌شنبه در مراسم «آیین آغاز درمان ده هزار زوج نابارور و افتتاح سامانه‌ی جامع خدمات بنیاد ۱۵ خرداد» گفت: بسیار خرسندیم که اعلام کنیم تاکنون با حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ۸۰۰ فرزند دختر و پسر در خانواده‌هایی که بیش از ده سال چشم انتظار فرزند بوده‌اند به دنیا آمده‌اند.
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افزود: تاکنون این پروژه توسط بنیاد برکت پیش می‌رفت و از امروز این وظیفه به بنیاد ۱۵ خرداد واگذار شده است.
وی اظهار کرد: طبق تعاریف جمعیّتی کشوری برتری دارد که جمعیّتی متناسب و نوآور داشته باشد چرا که با رشد جمعیّت استعدادها و نبوغ افراد رشد خواهد کرد.
سیّد هاشمی عنوان کرد: در حال حاضر سه میلیون زوج نابارور داریم که به دلایل مختلف از داشتن فرزند محروم‌اند که بنیاد ۱۵ خرداد با حمایت از ده هزار از این زوج‌ها تلاش کرده است تا راه‌حلی برای این مشکلات بیابد.
وی با اشاره به حمایت و تسهیلات بلاعوض به زوج‌های نابارور خاطرنشان کرد: در حال حاضر بنیاد ۱۵ خرداد به خانواده‌های دارای فرزند به مادر تسهیلات یک میلیون تومانی بلاعوض و به پدر تسهیلات ده میلیون تومانی برای تأمین لوازم فرزندان اعطا خواهد کرد.
معاون هماهنگی ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه ۱۴ درصد کسانی که متولّد دهه‌ی ۱۳۶۰ هستند ازدواج نکردند، گفت: سه مسئله‌ی مالی، مهاجرت از کشور و اشتغال دلیل عدم ازدواج آن‌ها است.
در پایان این مراسم از سامانه‌ی جامع خدمات بنیاد ۱۵ خرداد رونمایی شد.

🔸منبع: خبرگزاری مهر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *